Değişim ve İade Politikası

DEĞİŞİM VE İADE POLİTİKASI

Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

İadesi kabul edilmeyen ürünler?

Kişiye özel ürünler, içine yazı yazılmış alyanslar ve tahrip edilmiş, tekrar satıla bilirlik özelliğini yitirmiş ürünler.
* Bazı gümüş kolye, bileklik ve yüzükler özel üretim olmaktadır, bu durum ilgili ilanlarda belirtilmektedir. İsim yazılsa da yazılmasa da kişiye özel olarak sipariş üzerine üretileceğinden iade ve değişimi mümkün değildir. Kapıda ödeme ile sipariş verilememektedir.

İade süresi kaç gün?

İadesi kabul edilmeyen ürünler haricindeki ürünleri genel olarak tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satıla bilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde size gelen tüm ambalaj, poşet ve aksesuarları ile iade edebilirsiniz.

İade şartları nelerdir?

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

  • Ürünün faturasının size gelen nüshalarının hepsi. Eğer e-arşiv faturası ile ulaştı ise, e-arşiv faturasının çıktısı. 
  • 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

bohembyayca.com‘ a iade için gönderilen ürünler incelenir ve ürünün hasarsız, kullanılmamış ve eksiksiz olduğu tespit edildikten sonra iade kabul edilir. Ürünün kullanılmış olması, teslimat kapsamındaki aksesuarları ve yardımcı ürünleri, ambalajı olmaması halinde iade kabul edilmez.

İadenizin kabul edilmesinin ardından iade bedelinin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 – 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. Kapıda ödeme ile yapılan ödemeler bize kargo tarafından 2 hafta içerisinde geçtiğinden, kapıda ödeme ile yapılan alışveriş iadelerinde iade süresi yine 2-3 haftayı bulabilmektedir.

Nasıl iade edeceğim?

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi bize bildirmeniz gerekmektedir. Bize site üzerindeki iletişim formu kısmından talebinizi iletebilirsiniz. Size en kısa süre içerisinde dönüş yapılıp bilgi verilecektir. Kısaca; Ürünü Anlaşmalı Kargo ile tarafımıza gönderiniz. Anlaşmalı Kargo ile yaptığınız gönderimlerde sizden herhangi bir kargo ücreti alınmayacaktır. Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Firmamıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

Start typing and press Enter to search

Sepetim

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Sohbeti aç
Merhaba,
Değişim ve İade Politikası ile ilgili bilgi almak ister misiniz?